Fakty i mity o fotografii i grafice

Fotografia i grafika komputerowa to obecnie dwa bardzo modne tematy. Tak modne i popularne, że część informacji zawartych w Internecie na ich temat, jest w ogóle z gruntu nieprawdziwa. Jakie mity znajdziemy na temat fotografii i grafiki, których obalenie dużo nam pomoże w zrozumieniu, czym są te dwie dyscypliny na granicy sztuki i techniki?

1) Aby zrobić dobre zdjęcie, trzeba mieć świetny sprzęt

W tym momencie wychodzi na to, że wszystkie fotografie zrobione jeszcze 30 lat temu są całkowicie nic nie warte i beznadziejne. Oczywiście tak nie jest. Świetne zdjęcie można zrobić zarówno starym analogowym aparatem, jak i najnowszą cyfrówką. Najgorszy problem jest z malutkimi aparacikami kompaktowymi, które nie mają możliwości ustawienia odpowiedniej głębi, jednak i tu zdjęcie może nam wyjść całkiem w porządku.

Trzeba bowiem jasno powiedzieć, że fotografia wymaga pewnego talentu, zmysłu obserwacyjnego czy reporterskiego. Trzeba uchwycić moment, złapać kadr, dobrać parametry. Nie wystarczy sucha wiedza techniczna i najdroższa lustrzanka.

2) Aby być fotografem, czy grafikiem, trzeba ukończyć studia

To też jest nieprawda. Wielu fotografów i grafików uczyło się samodzielnie, korzystając z pomocy programów, poradników itp. Oczywiście studia są pomocne i nawet konieczne, jeśli chcemy iść w pewne specyficzne dziedziny, jak np. fotografię filmową.

3) Grafik komputerowy może całkowicie nie umieć rysować

Niestety, przy pewnych bardziej zaawansowanych projektach, konieczna jest umiejętność rysowania. W końcu w ten sposób przenosimy szkice na komputer.

4) Do grafiki i fotografii wystarczy prosty sprzęt

Nie do końca. Pomimo tego, że świetne zdjęcie czy naprawdę dobrą grafikę można zrobić też przy pomocy prostszych programów i sprzętu, to jednak szybko zauważymy, że przestanie nam to wystarczać. Odkryjemy, że chcemy wypróbować nowe techniki i inne możliwości. To z kolei doprowadzi nas do lepszego sprzętu…

5) Fotografowie i graficy zarabiają bardzo dużo

Rzeczywiście można powiedzieć, że fotografia i grafika komputerowa to dziedziny, które dają spore możliwości finansowe. Jednak są to możliwości, a nie pewniki. Tak naprawdę bardzo dużo zależy tu od grafika czy fotografa – jakie bierze zlecenia, ile pracuje, czy czego się podejmuje. Na pewno nie można powiedzieć, że działając w tych zawodach zarabia się tak po prostu za nic- za większymi pieniędzmi stoi ciągłe szlifowanie talentu i większa praca.

Szukasz dobrej taniej drukarni?

Oferta naszej drukarni adresowana jest do agencji reklamowych oraz indywidualnych klientów, oczekujących profesjonalnej obsługi oraz wysokiej jakości wykonania prac.

Charakteryzujemy się tym że możemy wykonać nie standardową pracę której nie podejmą się inne firmy z branży. Dzięki współpracy i zaangażowaniu wszystkich pracowników naszej firmy zapewniamy naszym Klientom pełną satysfakcję z realizowanych dla nich usług i wyrobów.

Wszystkie procesy produkcyjne wykonujemy w naszej drukarni na miejscu dzięki czemu każdą prace możemy wykonać w bardzo krótkim terminie nadzorując wszystko na miejscu. Pracujemy na nowoczesnych maszynach które gwarantują wysoką wydajność przy zachowaniu perfekcyjnej jakości.

Pracujemy w systemie trzy zmianowym co daje możliwość wykonania prac z dnia na dzień.

Dzięki 24-letniemu doświadczeniu nasi klienci zawsze mogą liczyć na profesjonalne doradztwo w każdej dziedzinie poligrafii.

Zapraszamy na naszą stronę: https://megraf.pl/tania-drukarnia-warszawa/

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *