Zawód fotograf

XXI wiek to zdecydowanie czasy, w których każdy z nas ma wręcz nieprzebrane możliwości. Niemniej jednak to także czas, w którym trudno się wybić i znaleźć dobrze płatną pracę. Dlatego też warto się naprawdę dobrze zastanowić nad wyborem odpowiedniego zawodu. A może by tak wybrać fotografię?

Specyfika zawodu fotografa

Generalnie pomysł, jak każdy, jest bardzo ciekawy. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że zawód fotografa nieco różni się od standardowej pracy. Dlaczego i czym? Poniżej zostaną wymienione te cechy.

1) Rodzaje fotografii

Przede wszystkim należy mieć na uwadze, że grafika, jaką jest fotografia, może dotyczyć różnych obiektów i stylów. W efekcie fotografowie zajmują się bardzo różnymi dziedzinami fotografii. Niektórzy skupiają się na sesjach zdjęciowych – kulinarnych, ślubnych itd. Inni idą w stronę świata mody. Z kolei jeszcze inni fotografowie zajmują się fotoreportażem a jeszcze inni – fotografia świata przyrody czy filmem. Możliwości jest naprawdę wiele.

2) Freelancerska praca

Generalnie także należy dodać, że fotografia to zazwyczaj wolny zawód. Nawet jeśli jesteśmy zatrudnieni gdzieś w korporacjach, gazetach itp. to jednak sami decydujemy najczęściej o godzinach pracy, musimy dbać o swój sprzęt itp.

3) Nieunormowany czas pracy

No właśnie – trzeba jednak pamiętać, że zazwyczaj fotografem nie jest się tylko od 8 do 16. Nawet, jeśli prowadzimy zakład czy studio, to czekają nas dodatkowe sesje plenerowe, wyjazdowe i inne. Czasem nawet będziemy pracować w nocy.

4) Fluktuacja zarobków

Mało osób zajmujących się fotografią ma stałą pensję. Najczęściej będą to fotoreporterzy czy filmowcy, lecz i tu pensja będzie podlegała pewnym wahaniom. Poza nimi zaś fotograf zarabia tyle, ile ma zleceń.

5) Wysokość pensji

No własnie – zahaczamy teraz o bardzo ważny temat. Ile w zasadzie zarabia fotograf? Na to pytanie trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć. Przede wszystkim bowiem wiele zależy od umiejętności fotografa i stopnia, na jakim pracuje. Generalnie jednak trzeba zaznaczyć, że nie każdy fotograf zbija kokosy. Wielkie pieniądze rzędu kilkudziesięciu tysięcy pojawiają się dopiero przy pracy w czołowych gazetach i na wybiegach. Średnio zarobki fotografa wahają się w granicach kilku tysięcy. Choć tu pamiętajmy o tym, że fotograf musi za te pieniądze także kompletować i naprawiać swój sprzęt, a także generalnie o niego dbać, co naprawdę pochłania sporą część wydatków.

Szukasz dobrej taniej drukarni?

Oferta naszej drukarni adresowana jest do agencji reklamowych oraz indywidualnych klientów, oczekujących profesjonalnej obsługi oraz wysokiej jakości wykonania prac.

Charakteryzujemy się tym że możemy wykonać nie standardową pracę której nie podejmą się inne firmy z branży. Dzięki współpracy i zaangażowaniu wszystkich pracowników naszej firmy zapewniamy naszym Klientom pełną satysfakcję z realizowanych dla nich usług i wyrobów.

Wszystkie procesy produkcyjne wykonujemy w naszej drukarni na miejscu dzięki czemu każdą prace możemy wykonać w bardzo krótkim terminie nadzorując wszystko na miejscu. Pracujemy na nowoczesnych maszynach które gwarantują wysoką wydajność przy zachowaniu perfekcyjnej jakości.

Pracujemy w systemie trzy zmianowym co daje możliwość wykonania prac z dnia na dzień.

Dzięki 24-letniemu doświadczeniu nasi klienci zawsze mogą liczyć na profesjonalne doradztwo w każdej dziedzinie poligrafii.

Zapraszamy na naszą stronę: https://megraf.pl/tania-drukarnia-warszawa/

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *