Zalety i wady pracy fotografa

Zastanawiasz się, czy fotografia to zawód idealny dla Ciebie? Chcesz spróbować swoich sił w tym zawodzie? Przeczytaj koniecznie zatem poniższe zestawienie wad i zalet. Co jednak istotne – choć generalnie uznaje się coś – np. wahające się zarobki – za wadę, dla niektórych osób nie jest to większą niedogodnością. Jak zatem wyglądają uniwersalne zalety i wady pracy fotografa?

Zalety pracy fotografa

Zacznijmy od przyjemniejszej części, czyli od zalet. Jakie możemy je wymienić?

1) Kreatywność

Na pewno jest to niezwykle kreatywna praca. Cały czas się czegoś, uczymy, nie siedzimy w biurze, wychodzimy, jesteśmy wśród ludzi albo przyrody. Ponadto dużo wyjeżdżamy, czasem nawet w odległe rejony świata.

2) Brak konieczności specjalistycznego wykształcenia

Oczywiście możemy skończyć filmówkę czy jakieś kursy i na pewno będzie to świetnym doświadczeniem. Ponadto w niektórych dziedzinach fotografii, jak np. w filmie, takie wykształcenie w zasadzie jest potrzebne. Jednak dość generalnie podchodząc do tematu, to będąc fotografem musimy robić dobre zdjęcia – nikt nie będzie nas pytał skąd wiemy, jak to robić.

3) Zarobki

Warto także zauważyć, że fotograf może też całkiem sporo zarobić. Oczywiście tu jednak sami musimy dążyć do wyższych zarobków, niemniej jednak istnieje taka możliwość.

Wady zawodu fotografa

Jak zaś przedstawiają się wady tego zawodu?

1) praca na własną rękę

Tu nie do końca wiadomo, czy fakt ten zaliczyć do wad czy do zalet. Bowiem z jednej strony pracując na własną rękę, nie mamy stałej pensji, musimy się wewnętrznie zdyscyplinować i zmotywować do wykonywania pracy oraz jesteśmy zobowiązani dbać o własny sprzęt. Jednak z drugiej strony zyskujemy wolność w wyborze zleceń, czy godzin pracy.

2) zmieniająca się pensja

Z poprzednim punktem nierozerwalnie wiąże się fakt, że pensja w zawodzie fotografa rzadko kiedy jest stała. Najczęściej zależy ona po prostu od ilości zleceń danego miesiąca.

3) własny sprzęt

Tu dochodzimy do bardzo ważnej kwestii, a mianowicie do konieczności posiadania własnego sprzętu. Co więcej – praktycznie cały czas musimy tu coś dokupywać, dbać o niego itp. A to wszystko pochłania nam naprawdę dość sporo wydatków.

Podsumowując można powiedzieć, że zawód fotografa na swój sposób bardzo podobny jest do zawodu grafika komputerowego. Jest to branża, w której możemy wyłamać się ze schematu, pracować tylko na własny koszt, ale z drugiej strony nie prowadzimy artystycznej bohemy – musimy dbać o nasze interesy.

Szukasz dobrej taniej drukarni?

Oferta naszej drukarni adresowana jest do agencji reklamowych oraz indywidualnych klientów, oczekujących profesjonalnej obsługi oraz wysokiej jakości wykonania prac.

Charakteryzujemy się tym że możemy wykonać nie standardową pracę której nie podejmą się inne firmy z branży. Dzięki współpracy i zaangażowaniu wszystkich pracowników naszej firmy zapewniamy naszym Klientom pełną satysfakcję z realizowanych dla nich usług i wyrobów.

Wszystkie procesy produkcyjne wykonujemy w naszej drukarni na miejscu dzięki czemu każdą prace możemy wykonać w bardzo krótkim terminie nadzorując wszystko na miejscu. Pracujemy na nowoczesnych maszynach które gwarantują wysoką wydajność przy zachowaniu perfekcyjnej jakości.

Pracujemy w systemie trzy zmianowym co daje możliwość wykonania prac z dnia na dzień.

Dzięki 24-letniemu doświadczeniu nasi klienci zawsze mogą liczyć na profesjonalne doradztwo w każdej dziedzinie poligrafii.

Zapraszamy na naszą stronę: https://megraf.pl/tania-drukarnia-warszawa/

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *